Yusuf Bilge Tunç’un babası: Hüseyin Galip’ten haber varmış, Allah’ım bize de nasip eyle

29 Aralık 2020 tarihinden beri kayıp olan eski başbakanlık raportörü Hüseyin galip Küçüközyiğit, aylar sonra Sincan Cezaevi’nden ortaya çıktı. Tutuklanıp cezaevine konulduğu öğrenilen Küçüközyiğit’in aylardır nerede olduğuna dair bir bilgi verilmezken, gözler diğer kapılara çevrildi.

En uzun süredir kayıp olan isimlerden biri de eski Sanayi Bakanlığı çalışanı Yusuf Bilge Tunç. 6 Ağustos 2019 tarihinde Ankara’da ‘kaybedilen’ Yusuf Bilge Tunç’un babası, Mustafa Tunç da oğlundan bir haber almak istediğini söyledi. Twitter hesabındaki paylaşımında Mustafa Tunç, “Hüseyin Galip’ten haber varmış. Ben oğlumdan 25 aydır haber bekliyorum. Belirsizliğin nasıl acı olduğunu biliyorum. Gözünüz aydın. Ben de Yusufum’dan haber alabilir miyim? Allah’ım bize de nasip eyle” ifadelerini kullandı.

Hüseyin Galip ten haber varmış.Ben oğlumdan 25aydir haber bekliyorum.Belirsizligin nasıl acı olduğunu biliyorum.Gozunuz aydın.Ben de Yusufum dan haber haber alabilir miyim ?Allahım bize de nasip eyle.

— Mustafa Tunç (Yusuf Bilge Tunç'un babasi) (@Mustafa29042933) September 14, 2021


9 aydır kayıp Hüseyin Galip Küçüközyiğit cezaevinde bulunmuşsa 25 aydır kayıp Yusuf Bilge Tunç nerede?

"9 aydır neredeydi?" sorumuzdan sonraki 2. sorumuz bu!

Cevap bekliyoruz!

Aylardır, yıllardır…!!!!@TC_icisleri @adalet_bakanlik

— Ömer Faruk Gergerlioğlu (@gergerliogluof) September 14, 2021


Bu haberler de ilginizi çekebilir:


  • dHaberi kızı verdi: ‘Kayıp’ olan babam bulundu, Sincan Cezaevi’nde​

    dGergerlioğlu bu kez cezaevinden sordu: Yusuf Bilge Tunç ve Hüseyin Galip Küçüközyiğit nerede?​
HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu da Yusuf Bilge Tunç’un nerede olduğunu Adalet ve İçişleri Bakanlıklarına sorarak, “aydır kayıp Hüseyin Galip Küçüközyiğit cezaevinde bulunmuşsa 25 aydır kayıp Yusuf Bilge Tunç nerede? ‘9 aydır neredeydi?’ sorumuzdan sonraki 2. sorumuz bu! Cevap bekliyoruz! Aylardır, yıllardır…!!!!” dedi.
 
Üst