Sayit A Teras’tan Örnek Jest

sayit-a-teras-tan-ornek-jest.jpg

Elbistan’da 24 Kasım Öğretmenler Günü ve Haftası dolayısıyla hizmet süresi tamamlayarak emekliye ayrılan öğretmenlere Sayit A Teras anlamlı ve örnek bir ağırlamada bulundu. Yıllarını eğitime ve öğrencilerine adayan öğretmenler jest ile onura edildiler.

Sayit A Teras’ta emekliye ayrılan öğretmenler için organize edilen anlamlı ağırlamaya; Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin’de katılarak, öğretmenlerin anlamlı buluşmasında yer aldılar.

Elbistan Sayit A Teras İşletme Sahipleri Münevver Uykun ve Sıddık Ay kusursuz ev sahipliğinde gerçekleşen organizede öğretmenler geçen yılları yad ederek adeta nostalji yaşadılar. Duygu dolu anların yaşandığı programda organizenin anlam ve güzelliğine dikkat çeken Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdür Fatih Çetin, katılımcılara yönelik konuşmasında duygu ve düşüncelerini şu sözlerle ifade etti:

“Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyoruz. Öğretmenlerimizle, birlikte olmanın onurunu bir kez daha yaşıyoruz. Elbistan'ımızdaki her bir öğrencinin yüreğine dokunan bir öğretmeni var olduğunu biliyoruz. Buradaki öğretmenlerimiz de Elbistan'ımızın, insanlarımızın gelişmesinde, yetişmesinde büyük katkıları olan çok değerli öğretmenlerimizden bir kısmı. Bütün öğretmenlerimizin bütün eğitim camiamızın öğretmenler gününü kutluyorum organizasyondaki katkılarından dolayı da Seyit A Teras'a teşekkür ediyorum.”

Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz de: “Öğretmenler bizim en kıymetlilerimiz dolayısıyla benim de ilkokul öğretmenlerimden birisiyle şu anda bir aradayız. Onlara değer vermek, onların değerlerini kıymet ifade etmek çok anlamlı. Dolayısıyla ben öğretmenlerimizin hem çalışan öğretmenlerimizin hem de emek verip bugün emekli olan öğretmenlerimizin şehrimizde hak ettiği değeri bulmasıyla ilgili milli eğitim müdürlüğümüzde gerekli çalışmaları yapacağımızı ifade etmek istiyorum. Tabii öğretmenlerin inşallah önümüzdeki günlerde öğretmenevinin de hayata geçmesiyle beraber çok daha özel ve nitelikli mekanlara kavuşacağına inanıyorum. Bu vesileyle Öğretmenler Günü'nü tebrik ediyor, tüm öğretmenlerimizi kutluyorum” dedi.

Öğretmenler gününde hatırlanmanın onur verici olduğuna değinen emekli öğretmenler de, öğrencileri tarafından unutulmamanın sevincini yaşadıklarını söyledi. Program, Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin’in öğretmenlere çiçek takdimiyle sona erdi.

Kaynak : http://elbistangundemhaber.net/sayit-a-teras-tan-ornek-jest/8356/