Haberi kızı verdi: ‘Kayıp’ olan babam bulundu, Sincan Cezaevi’nde

29 Aralık 2020 tarihinde Ankara Maltepe’deki ofisinden ayrıldıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamayan eski başbakanlık raportörü Hüseyin Galip Küçüközyiğit ortaya çıktı. Küçüközyiğit’in Sincan Cezaevi’nde olduğu ortaya çıktı.
Hakkında aylardır soruşturma açılmasına rağmen gözaltına alındığı ya da tutuklandığına dair hiçbir bilgi verilmeyen Küçüközyiğit’in Sincan Cezaevi’nde olduğu ortaya çıktı.

‘ŞU ANDA SADECE YAŞADIĞINI BİLİYORUM’

Kronos
‘a bilgi veren Nursena Küçüközyiğit, “Şu anda babamın sadece yaşadığını biliyorum. Çok sevinçliyim. Uzun süre bekliyorduk bu haberi. Bugün alabildik. Babam Sincan L Tipi Cezaevin’nin karantina koğuşunda” dedi.

Babasının bulunduğuna ilişkin haberi gece saat 01.00 gibi babaannesini arayan ve kendini polis olarak tanıtan birinin verdiğini belirten Küçüközyiğit, ‘Oğlunuzu tutukladık, Sincan Cezaevinde, gelip görebilirsiniz’ demişler” diye konuştu.

‘DAHA GÜZEL HABERLER DE VERECEĞİM’

Babasıyla henüz kimse görüşemediği için durumu hakkında ve nasıl bir muamele gördüğüne ilişkin bir şey söyleyeleceğini kaydeden Küçüközyiğit, “İnşallah daha güzel haberler de vereceğim size” ifadelerini kullandı.

Babası kaybolduktan sonra hem Yargıtay’ın hem de İstinaf’ın hakkında karar verdiğini söyleyen Nursena Küçüközyiğit, tutuklamanın da bu kararlara dayanılarak yapıldığını belirtti.

Babasının kayıp olmasından dolayı bütün zamanını bulunması ile ilgili girişimlere ayırdığını, derslerini çok aksattığını söyleyen tıp öğrencisi Küçüközyiğit, “Çok devamsızlık yaptım, artık derslerime daha çok vakit ayırabileceğim” dedi.

nursena-küçüközyiğit-300x169.jpgBu haberler de ilginizi çekebilir:


  • dEski Başbakanlık raportörü KHK’lı Küçüközyiğit’in kızı: Babam nerede?​

    dHDP, kaçırmalar için Meclis araştırması istedi: ‘Göz yumuluyor’​
‘BABAM YAŞIYOR ‘

Aylardır babasını arayan Nursena Küçüközyiğit, babasının bulunmasıyla ilgili “Dün akşam babamın cezaevinde olduğuna dair telefon aldım. Netleşmesi için bekledim biraz, artık duyurabilirim. Babam yaşıyor. :)” paylaşımında bulundu.
 
Üst