Cihat Yaycı’nın iddialarına cevap: Yeminle dengesiz, deli saçması

Mucidi olduğu ‘FETÖMETRE’ ile binlerce TSK personelinin ihraç edilmesine ve tutuklanmasına sebep olan Cihat Yaycı’nın bir televizyon kanalındaki, “15 Temmuz gecesi ‘Fetöcü’ler ile Yunanistan Türkiye’yi işgal edecekti” iddialarına eski Yunanistan Deniz Ataşesi Albay Halis Tunç cevapladı.

Cihat Yaycı’nın açıklamalarıyla ilgili sosyal medya üzerinden açıklamada bulunan Tunç, “Bu yeminle dengesiz, deli. 15T ertesi günü Yunanistan Dz.K ve SGK.lığı ile irtibata geçen ilk kişi benim. Bu da 15T’da garajda saklanan Dz.K.K.Ora.Bülent Bostanoğlu’nun Hrk.Bşk.Tüma.Yankı Bağcıoğlu aracılığıyla bizzat bana verdiği emirle oldu” ifadesini kullandı.

Tunç, 15 Temmuz sonrasında Yunanistan’a kaçtığı iddia edilen askerlerle ilgili olarak, “Yunanistan darbeci suçlaması getirilen askerlerin adalara kaçtığı ihbarı üzerine ve muhtemel diğer kaçışları sınırda önlemek için talebim üzerine deniz karakol faaliyetlerini artırdı. Bu manyağın iddialarının tersine tamamen darbe karşıtı tutum aldı” dedi.

Bu yeminle dengesiz,deli. 15T ertesi günü Yunanistan Dz.K ve SGK.lığı ile irtibata geçen ilk kişi benim. Bu da 15T'da garajda saklanan Dz.K.K.Ora.Bülent Bostanoğlu'nun Hrk.Bşk.Tüma.Yankı Bağcıoğlu aracılığıyla bizzat bana verdiği emirle oldu. @Hellenic_MOD pic.twitter.com/wcsHzCU7nb

— Halis Tunç (@HTORSA) September 14, 2021
 
Üst