Bu Ne Güzel Paylaşım

bu-ne-guzel-paylasim_1.jpg


Elbistan Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Oyuncağını Getir Kardeşini Sevindir” sloganı başlatılan “Oyuncak Kardeşliği” projesinde toplanan 1070 parça oyuncak 590 öğrenciye mutluluk kaynağı oldu. Proje takdirler karşılandı.

Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, 1-11Kasım tarihleri arasında “Oyuncağını Getir Kardeşini Sevindir” sloganı ile sürdürdükleri kampanyayı sonlandırdıklarını söyledi.

Kampanya çerçevesinde 17 merkez okulda toplanan 1070 parça oyuncağın dar gelirli ailelerin çocuklarına hediye edildiğini belirten Çetin, “Projeyle 20 köy okulumuzun 590 öğrencisine ulaşarak öğrencilerimizin minik kalplerine dokunmayı başardık” dedi.

“Oyuncak Kardeşliği” projesinin Yapraklı İlk-Ortaokulu koordinesinde sürdürüldüğünü anımsatan Çetin, bu özel çalışmanın amacına 590 öğrencinin yüzlerinde tebessümler oluşturularak ulaşıldığını dile getirdi.

Projeyle tek amacın oyuncak toplamak olmadığını söyleyen Çetin, “Öğrencilerde paylaşma duygusunu ön plana çıkardığımızı düşünüyoruz” tespitinde bulundu.

Kendi çocukluğunda elleriyle oyuncaklar yaptığını ve bir oyuncağın bir çocukta nasıl bir etki yaptığını görebildiğini söyleyen Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, “Bizler onlarda o etkiyi ortaya çıkarmak istedik. Uzun süren ve ayrı bir gayret gerektiren projemizde bizlere oyuncaklarını ve desteklerini esirgemeyen tüm Elbistan halkına, öğrencilerimize ve yine emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Projenin koordinasyonunu sağlayan Yapraklı İlk-Ortaokulu müdürü Ömer Eren ise projenin ilk gününden son gününe kadar heyecan ve mutlulukla süreç içerisinde yer aldığını ayrıca dokundukları her minik kalple kendilerinin de mutlu olduklarının altını çizdi.

Eren, “Özellikle Milli Eğitim Müdürümüz Fatih Çetin’e, Yapraklı İlk-Ortaokulu öğretmenlerine, proje komisyon üyeleri İbrahim Nuh Paksu Kızılay Anaokulu Müdürü Ali Nehir’e, Güneşli Anaokulu Müdürü Muhammet Yazıcıoğlu’na, Battalgazi İlkokulu Müdür Yardımcısı Reşit Çifçi’ye ve Papatyam Anaokulu Müdür Yardımcısı Burhan Yurdusever’e ve Elbistan halkına teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak : http://elbistangundemhaber.net/bu-ne-guzel-paylasim/8355/
 
Üst