AKP’li Tayyar ‘ince işçilik’ tweetini sildi

samil-tayyar-min-300x169.jpg

AKP MKYK Üyesi ve eski milletvekili Şamil Tayyar, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu kararında ince işçilik yapıldığını belirttiği tweetini sildi. Tayyar, seçim öncesi ordu, yargı ve bürokrasinin oluşan havaya göre tavır değiştirdiğine işaret etmişti.

Tayyar, sosyal medya hesabıdan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen hapis cezasıyla ilgili değerlendirmede bulunmuştu. Kaftancıoğlu’na verilen hapis cezası kararlarında ince işçilik yapıldığını iddia eden Tayyar, ordu, yargı ve bürokrasinin seçim öncesi havayı koklayarak ona göre karar verdiğini belirtmişti.

Tayyar, paylaşımında şu ifadeleri yer ver vermişti: “Seçim süreçleri böyledir. Ordu ve yargı dahil bürokraside çoğunluk izler, havayı koklar, ona göre pozisyon alır. ‘Bizden’ dediğin kadroların ‘kimden’ olduğunu başın dara düşünce anlarsın. Özetle; Kaftancıoğlu kararındaki ince işçilik, ne çok şey anlatıyor?”

Tayyar’ın bu paylaşımında ordu ve yargı çevresinde AKP’nin iktidardan gideceğini görenlerin tavır değişikliğine gitmeye başladığını ifade eden bir değerlendirme olarak kabul edilmişti.
 
Üst